شنبه تا پنج شنبه ۹:۰۰ الی ۱۵:۳۰ مشتاقانه پاسخگوی شما هستیم.

خمیر زئوزران

قیمت : 85,000 تومان

توضیحات :

خمیر زئوزران (سم زئوزران) بهترین سم برای کنترل آفاتی است که از تنه درختان تغذیه کرده و بر روی تنه و شاخه های چوبی سوراخ هایی را ایجاد می کنند و بعلت بقایایی خاک مانندی که از خود بجا می گذارند به کرم خراط و یا نجار معروف هستند.

برند :
دسته بندی : سموم مجاز ،
لطفا نظر خود را نسبت به محصول مورد نظر بنویسید
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
پیام :

برای ثبت نظر حتما باید عضو سایت باشید

موارد مصرف :

از این سم برای مبارزه با  آفاتی مانند کرم های چوب خوار، سوسک صنوبر، کرم جگری ، پروانه فری و … در انواع درختان مثمر و غیر مثمر استفاده می شود.

مکانیسم اثر :

این خمیرها به خمیرهای آنتی تارلو نیز معروف هستند. این ترکیبات مانند چسب مایع بوده و با لوله باریکی شبیه سرنگ به دالانهای لاروی تزریق می شوند. سم تزریق شده در مجاورت هوا و رطوبت تنه و شاخه درخت از یک طرف سخت شده و سوراخ خروجی را مسدود می کند و از طرفی گاز سمی آزاد شده آن سبب خفگی لارو و پایان دادن به سیکل زندگی آن می شود. همچنین مسدود کردن سوراخ های موجود روی تنه درختان مانع از ورود آفات ثانویه نظیر چوبخوار و پوستخوار می شود.

 میزان مصرف و نکات مورد توجه

بهترین زمان سمپاشی هنگامی است که لاروها تازه از تخم خارج شده و در روی تنه و سرشاخه ها حرکت می کنند. به محض مشاهده اولین مورد آلودگی، باید درمان را با تزریق خمیر زئوزران به سوراخها شروع نمود و در هفته های بعد بررسی و تکرار شود و تمامی منافذ لارو تا کنترل کامل آفت با این خمیر پر گردد 

نحوه ی مصرف:

تزریق مقدار 2 تا 4 گرم از خمیر زئوزران را در سوراخ ها تزریق کنید. هر بسته حاوی 450 گرم خمیر می باشد. زئوزران خمیر شیمیایی جهت کنترل انواع کرم خراط در درختان مثمر و غیرمثمر زئوزران خمیری است تدخینی با خاصیت شیمیایی که مستقیما از 3 طریق باعث کاهش خسارت آفت کرم خراط می گردد:

 1- زئوزران ، 3-6 ساعت پس از تزریق کاملا خشک و سفت می گردد و ورود و خروج آفات را غیرممکن ساخته و سیکل زندگی آفت را متوقف می کند.

2- زئوزران ، در داخل سوراخ های لاروی شروع به تصعید نموده و گاز حاصل از آن باعث سستی و نهایتا مرگ لارو کرم خراط می­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­ گردد.

3- زئوزران ، با بستن سوراخ های موجود بر روی تنه درختان، مانع نفوذ آفات ثانویه چوبخوار و پوستخوار میگردد.

 زئوزران مفیدترین روش برای کنترل آفاتی است که از قسمت چوبی تنه درختان تغذیه نموده و سوراخ هایی را بر روی تنه و شاخه ها ایجاد می نمایند و از خود بقایایی شبیه به خاک اره بجا می گذارند و به کرم خراط معروفند.

 زئوزران را میتوان در تمامی فصول مصرف نمود ولی اثر آن در پاییز، زمستان، اوایل بهار و اواخر تابستان بیشتر است.

 هر فوطی 450 گرمی زئوزران برای پوشاندن حداقل 150 تا 300 سوراخ لاروی در 15-45 درخت مناسب است

# ویژگی مقدار
1 قوطی 450 گرمی
2 کارتن 6 عددی
محصولات مرتبط
قیچی هرس Nolan
قیچی پیوند تایوان با تیغه اضافی
اره سامورایی ژاپن دسته پلاستیکی
اره سامورایی ژاپن دسته چوبی
علف تراش هوندا 4 زمانه
راهنمای خرید از ما
نحوه ثبت سفارش
رویه ارسال سفارش
شیوه های پرداخت
خدمات ما
نظرسنجی
همکاری با ما
با ما
تماس با ما
درباره ما
برای باخبر شدن از تخفیف های ما شماره خود را وارد کنید :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به فروشگاه اینترنتی می‌باشد.